TVOŘIVÝ ATELIÉR  - školní rok 2019 / 2020

Činnost ateliéru byla zahájena v měsíci říjnu. Scházíme se pravidelně 1x týdně, každý čtvrtek. Vedoucími ateliéru jsou: Mgr. R. Sunkovská a Mgr. D. Jiroušková. Ateliér navštěvují žáci všech věkových kategorií. Doposud jsme se věnovali: třídění a ukládání materiálu do boxů, práci s vlnou, třídění a natírání přírodnin, práci s barevným papírem a malbě na sklo.

Žáci se podílejí na výzdobě školy k tradičním akcím – roční období ,,Podzim“ a „Vánoce“.  Snažíme se u žáků rozvíjet vztah k estetice, ke krásnu a obklopovat se tím, co je hezké.  Tvořivé činnosti přispívají také k rozvoji jemné motoriky.  Nezbytnou součástí je rozvoj spolupráce s ostatními.

Fotografovala a zapsala: Mgr. D. Jiroušková

Fotografie naleznete zde: zmap.rajce.idnes.cz/Tvorivy_atelier_2019_2020_-_listopad%2C_prosinec_2019/

Únor 2020

Ke konci měsíce února jsme se začali těšit na jaro. Do třídy oken nám svítilo sluníčko a šimraly nás jeho první paprsky. Technikou voskové rezervy jsme vytvořili ptáčky, kteří už venku štěbetali a po ránu prozpěvovali. Na fotografiích je zaznamenáno, jak jsme byli při našem ,,výtvarničení” pilní. Takže naši ptáčci jsou na chodbách školy, jen zazpívat! Dekorace ze sklenic zdobí prostor naší školní jídelny.

Eliška, Míra, Dominik, Filip, Kristýnka Vám všem přejí spoustu jarního sluníčka

Fotografovala a  zapsala: Mgr. D. Jiroušková

Fotografie naleznete zde: zmap.rajce.idnes.cz/Tvorivy_atelier_2019_2020_-_unor/

Činnost v rámci projektu „Romská menšina – Žijí s námi, chodí s námi do školy“

Podílí na přípravě prezentace výtvarných a tvořivých činností.

Děti pracují s různými druhy materiálu: odpadovými materiály, papírem, kovem, keramickou hlínou, sbírají přírodniny. V rámci projektu „Romská menšina – Žijí s námi, chodí s námi do školy“ získali možnost seznámit se s atraktivními barvami, plátny, formami na keramiku a dalšími výtvarnými potřebami. Dali se s nadšením do tvoření. Malují, kreslí, tiskají a modelují.  Z toho všeho vznikají nádherná díla, která budou prezentována 28. listopadu 2013 na veřejné prezentaci v Kulturním domě v Jesenici.

Fotografie z činnosti ateliéru