VÝLET REHABILITAČNÍ TŘÍDY DO AQUAPARKU KLADNO

31.10.2011 11:38

V loňském roce se uskutečnila nová benefiční akce - Sluníčkový bál, jejíž výtěžek byl věnován na kulturní a sportovní aktivity žáků. V rámci ucelené rehabilitace na naší škole jsme se rozhodli 22. 10. uskutečnit pro žáky rehabilitační třídy výlet do Aquaparku v Kladně. Aquapark nabízí nejrůznější formy vyžití pro všechny milovníky vody, bez ohledu na jejich věk a možné handicapy. Výhodou bazénu je i výtah, proto je vhodný i pro žáky na vozíčku. My jsme nejvíce využili především příjemné masážní účinky whirlpoolu s teplotou vody okolo 32 stupňů Celsia nebo oddechového bazénu, ve kterém jsou instalována masážní lůžka.

Závěr výletu jsme zakončili sladkou odměnou v cukrárně.

Zpět

Akce školy

Expedice Soseň 2022

28.06.2022 08:28
Na samém konci školního roku jsme se celá škola vydali na expedici. Nečekala nás cesta za polární kruh, ale výprava k Božímu kameni nad Sosní. Expedici jsme absolvovali po jednotlivých třídách, kdy každá třída si sama určila délku své cesty (trasy dlouhé 2,5, 7 a 9 kilometrů). Ze školy jsme...

Celoškolní výlet Skryje

23.06.2022 13:49
Blíží se nám konec školního roku a tak jsme si ho rozhodli zpříjemnit celoškolním výletem. Náš výlet byl naplánován na čtvrtek 23. 6. 2022 do města Skryje a jeho blízkého okolí. Po osmé hodině ráno jsme autobusem odjížděli od školy natěšení na to, co všechno nás bude v daný den čekat. Po příjezdu...

Přírodovědná soutěž "Jesenické putování"

16.06.2022 07:14
Dne 16. 6. 2022 se uskutečnila přírodovědná soutěž "Jesenické putování". Tentokrát jsme se postupně vydali směr Drahouš. Před soutěží všichni obdrželi motivační dopis, který nás informoval o průběhu soutěže. Třídy Praktické školy měly za úkol připravit trasu s přírodovědnými úkoly:...

Přednáška - "Neubližujme si, buďme dobří kamarádi!"

10.06.2022 12:49
Na toto téma se v rámci prevence rizikového chování uskutečnila 10. června přednáška MUDr. Lenky Luhanové z Centra lékařské prevence v Plzni. Díky scénkám měli žáci možnost vyhodnotit chování agresora a seznámit se s vlastnostmi a pocity obětí. Žáci byli seznámeni i se způsoby,...

Závěrečné zkoušky v Praktické škole jednoleté a dvouleté

07.06.2022 14:17
V Praktické škole je pedagogickým posláním, připravit žáky na praktický samostatný život. I v letošním roce nás neminuly závěrečné zkoušky. Ke zkouškám byli připuštěni dva žáci. V PrŠ I úspěšně splnil závěrečnou zkoušku jeden žák, která se týkala předmětu Práce v domácnosti. V PrŠ II...

3. KMD - Divadlo na Vinohradech - Revizor

06.06.2022 14:32
V pondělí 6. června jsme se členy Klubu mladého diváka vyrazili na poslední (třetí) výlet do našeho hlavního města. Počasí mělo být letní a tak jsme se těšili dvojnásob. Opět jsme cestovali s přestupy  - školním autem, autobusem a metrem s nejdelšími eskalátory v Praze jsme...

Den s řemesly

03.06.2022 12:40
V pátek 3. 6. se žáci základní školy zúčastnili Dne s řemesly, který byl pořádán Vlastivědným muzeem Jesenice spolu s Muzejním spolkem města Jesenice. K vidění na nádvoří muzea byla různá středověká řemesla. Jako příklad můžeme zmínit řezbáře, košíkáře, pradlenu, dráteníka a jiné. Děti si mohly...

12. Charitativní golfový turnaj 2022

28.05.2022 08:11
V sobotu 28. 5. 2022 se v rámci Turnaje prezidenta klubu pana Williho Dietra, uskutečnil již 12. ročník Charitativního golfového turnaje, jehož výtěžek putuje ve prospěch naší školy. Opět jsme se všichni setkali v golfovém areálu v Podbořánkách. Celou akci zahájila paní Martina...

Notička 2022

19.05.2022 22:49
Po delší odmlce a rozhodnutí o ukončení mimořádných COVID opatření jsme se opět všichni sešli v Kulturním centru v Jesenici a zahájili již 17. ročník Notičky, který se konal 19. května. Než odstartovala přehlídka pěveckých a tanečních vystoupení, přivítala všechny v sále naše paní...

Dny Země 2022

10.05.2022 12:20
Naší pravidelnou akcí bývají na počátku jara, kdy už je venku krásné počasí, Dny Země. Tento školní rok  vyšly Dny Země na 3. – 5. května. Zahájení tohoto našeho jarního projektu bylo v úterý 3. května dopoledne ve školní družině. Paní ředitelka se přivítala s dětmi, zpětně se...