VÝLET REHABILITAČNÍ TŘÍDY DO AQUAPARKU KLADNO

31.10.2011 11:38

V loňském roce se uskutečnila nová benefiční akce - Sluníčkový bál, jejíž výtěžek byl věnován na kulturní a sportovní aktivity žáků. V rámci ucelené rehabilitace na naší škole jsme se rozhodli 22. 10. uskutečnit pro žáky rehabilitační třídy výlet do Aquaparku v Kladně. Aquapark nabízí nejrůznější formy vyžití pro všechny milovníky vody, bez ohledu na jejich věk a možné handicapy. Výhodou bazénu je i výtah, proto je vhodný i pro žáky na vozíčku. My jsme nejvíce využili především příjemné masážní účinky whirlpoolu s teplotou vody okolo 32 stupňů Celsia nebo oddechového bazénu, ve kterém jsou instalována masážní lůžka.

Závěr výletu jsme zakončili sladkou odměnou v cukrárně.

Zpět

Akce školy

Karneval 2023

20.03.2023 10:47
Ve čtvrtek 16. března přivítal zahradník všechny žáky se svými vyučujícími v „ovocném sadu“. V ten se přeměnila školní tělocvična, kde p. vychovatelky školní družiny a internátu, v masce zahradníka, jabloně, kosa a mouchy, pořádaly pro všechny karneval. V 10. 00 hodin vše vypuklo a...

Výtvarná soutěž Jarní kytičky

20.03.2023 09:18
Začátkem února byla vyhlášená pro všechny žáky základní a praktické školy výtvarná soutěž Jarní kytičky. Výtvarné techniky ani formáty nebyly dané, důležitý byl námět – jarní kytičky. Hlasování probíhalo od středy 15. do 17.března. Hlasovali všichni zaměstnanci školy. Soutěže se celkem zúčastnilo...

Přednáška v rámci prevence rizikového chování – Rizika užívání tabáku

14.03.2023 17:33
V rámci prevence rizikového chování se uskutečnila 14. 3. 2023 již další přednáška MUDr. Lenky Luhanové z Centra lékařské prevence v Plzni pro starší žáky ZŠ a PrŠ na téma Rizika užívání tabáku. Tentokrát nás paní doktorka navštívila spolu se dvěma svými kolegyněmi a na úvod poutavé...

Přednáška v rámci prevence rizikového chování - Cigaretka Retka

14.03.2023 16:42
V úterý 14. března proběhlo ve škole v rámci prevence rizikového chování loutkové představení Cigaretka Retka. Jednalo se o loutkové představení MUDr. Lenky Luhanové z Centra lékařské prevence v Plzni.  Velice poutavým způsobem s ohledem k individuálním zvláštnostem...

Zpívání Sluníčka v KD Jesenice

07.03.2023 20:23
Již znovu se na nás obrátil Spolek invalidů z Jesenice, abychom jim zpříjemnili odpoledne pěveckým vystoupením sboru Sluníčko. A protože ví, že my pilně nacvičujeme celý školní rok, začali jsme sestavovat program ihned. Vystoupení se uskutečnilo 7. 3. 2023 a bylo složené z lidových písní...

Den pro zdraví 2023

07.03.2023 20:00
V úterý 7. března se v naší škole uskutečnil "Den pro zdraví". Před osmou hodinou jsme se všichni sešli na chodbě na krátké zahájení. Na úvod jsme se seznámili s průběhem celého dne a s činnostmi, které nás čekají. Do tříd jsme se rozcházeli se známou písničkou "Pramen zdraví z...

Turnaj ve stolním tenisu Rakovník 2023

02.03.2023 07:04
Jako každý rok jsme velmi rádi přijali pozvání na turnaj ve stolním tenisu. Turnaj se konal na Střední škole, Základní škole a Mateřské škole Rakovník. Reprezentovali nás žáci ze střední školy, základní a speciální školy z druhého stupně. Celkem se zúčastnilo akce 11 žáků, kteří byli zařazeni...

Přednáška s Policií ČR

20.02.2023 20:46
První školní den po jarních prázdninách 20. 2. 2023 byl pro některé žáky základní školy trochu výjimečný. Místo odpoledního vyučování měli možnost zúčastnit se přednášky Důsledky porušování společenských, morálních a právních norem ve společnosti. Přednášejícím a velmi zkušeným policistou byl...

Vystoupení pěveckého sboru Sluníčko v Domově Krajánek

13.12.2022 18:25
Začátkem prosince jsme byli pozváni zaměstnanci domova Krajánek, abychom s naším pěveckým sborem zazpívali jejich klientům. Do Krajánku jsme se vydali v úterý 13. prosince. Klienti i zaměstnanci domova již na nás netrpělivě čekali a velmi srdečně nás přivítali. Z těchto našich...

1. KMD - Městská knihovna v Praze - Ej, lásko

08.12.2022 20:25
Tak jsme se dočkali. Někteří onemocněli a uvolnili své místo náhradníkům. Vyjeli jsme společně autobusem do naší matičky Prahy. Tentokráte v době adventu. Všichni se těšili na výlet, na divadlo a na adventní výzdobu staré Prahy. Ráno to vypadalo, že bude docela velká zima. Ale v Praze už...