Zimní turistický pobyt - Krušné hory - 5. - 9. 3. 2018

05.03.2018 09:49

Psal se první březnový týden roku 2018. Pro naši malou jesenickou školičku se stává tradicí zimní turistický pobyt. Cílová stanice Boží Dar. Blankytně modrá obloha zalita sluncem a třpyt ohromné nadílky sněhu. Děti se těší. Celý den si užíváme na svěžím horském vzduchu v malebné krajině.

Prověříme své schopnosti delší chůze Ježíškovou cestou. Určujeme druhy stromů. Poznáme zvířecí stopy. Dovedeme vnímat přírodu kolem sebe. Využíváme stavebního materiálu sněhu. Společnými silami vykouzlíme sněhový hrad Koulíkov i sněhuláka, a to se svou bohatou dětskou tvořivou fantazií.
Nebojíme se kopce. Nasedneme na boby, sáňky. Zdoláme i neznámý snowtubing. Čeká nás dobrodružné hledání pokladu. S historií hornického města i s těžkým životem předků nás seznámili v jáchymovském muzeu.
Voňavý čaj ochutnáme v bylinkovém obchůdku. Víme, na co se léčivé rostliny používají. Med můžeme vyrobit z pampelišek. Jitrocel je dobrý na kašel. Dobře nám vařili a my se chováme slušně. Umíme vždy pozdravit a za vše poděkovat. Máme šikovné děti. Dokážeme si hrát, povídat, soutěžit a sportovat.
 
 
                                                                                                                                                                                    Drahuše Regentíková
Zpět