Vánoční besídka pro babičky

18.12.2019 16:15

 Poslední středu před vánočními prázdninami, 18. prosince, jsme opět pozvali babičky z místního Domu s pečovatelskou službou k nám do školní družiny na vánoční posezení. Letos přišly babičky a dokonce i dva dědečkové v docela hojném počtu, což bylo pro nás velice milé překvapení a moc nás to všechny potěšilo. Naši žáci si opět s p. vychovatelkami připravili vánoční vystoupení. Nejprve zazpívali vánoční píseň žáci z Praktické školy jednoleté pod vedením své třídní p. učitelky Laďky Pavlíkové. Poté žáci zatančili na píseň Hany Zagorové „Zima, zima“ a na závěr jsme si všichni společně zazpívali několik vánočních koled. Po vystoupení jsme ještě poseděli, babičky ochutnaly vánoční cukroví, které napekli žáci z Praktické školy a část občerstvení připravili také žáci školní družiny. Atmosféra byla velice přívětivá, babičkám se u nás dle jejich chvály líbilo a naše žáky odměnily finanční částkou, abychom jim do družiny pořídili, co potřebují. Po rozloučení s babičkami k nám do družiny přišel Ježíšek. Ještě před rozbalováním dárků jsme si vyzkoušeli několik známých vánočních zvyků, např. pouštění lodiček, házení střevícem a rozkrajování jablíčka. Poté už se žáci odebrali ke stromečku, kde si každý rozbalil svůj dárek. Celé odpoledne i večer jsme si všichni pěkně užili předvánoční atmosféru.

                                                                                                                                                                                                                Libuše Šmausová

Fotografie naleznete zde: zmap.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka_pro_babicky_2019/

Zpět