Týden s dýněmi 2023

22.11.2023 06:02

S podzimem přichází další akce a tou byl „Týden s dýněmi“. Zahájili jsme jej společně ve školní družině ve středu 1. 11. 2023, kde nám paní ředitelka promítla prezentaci s fotkami pořízenými v předchozích letech, rozdala pracovní listy a podala instrukce, které pro nás byly v rámci plnění důležité. Ve čtvrtek jsme první dvě vyučovací hodiny plnili pracovní listy a po svačině se odebrali do školní družiny, kde jsme měli možnost nazdobit si dýni sušenými přírodninami a také velkou sklenici, která následně sloužila jako lucerna. Obojí se nám povedlo a bavilo nás pracovat společně. V pondělí v rámci pracovní výchovy jsme si připravili hned dva pokrmy: slaný dýňový koláč a dýňový perník. Oba pokrmy pak byly k dispozici a ochutnávce ve školní jídelně ve středu, kde jsme se právě za slaný koláč umístili na druhém místě. Také jsme si vydlabali dvě dýně a jedna z nich je i ozdobou před naší školou. Moc jsme se při tom nasmáli a těšíme se zase za rok na tuto akci. V rámci naší třídy pak žáci za aktivitu dostaly odměnu ve formě ručně zdobených a chutných perníků.

                                                                                                                                                                                                           Ludmila Korčáková

Fotografie naleznete zde: www.rajce.idnes.cz/zmap/album/zss-iii-tyden-s-dynemi-2023

Zpět