Přírodovědná soutěž školní družiny

23.05.2018 20:27

Naše škola každý rok v červnu pořádá regionální kolo přírodovědné soutěže s názvem „Jesenické putování“. Aby si naši žáci vyzkoušeli své znalosti, tak několik dní předem se koná školní kolo této soutěže. A my ve školní družině jsme si také do třetice svoji přírodovědnou soutěž uspořádali. Uskutečnila se v krásný jarní den, ve středu 23. května. Využili jsme prostory školního dvora, Sluneční zahrady a školního pozemku. Připravili jsme několik stanovišť, žáci dostali kartičku s úkoly a sami chodili po stanovištích. Po splnění úkolu p. vychovatelky a p. asistentky zapisovaly žákům body. Žáci poznávali a určovali bylinky na bylinkové zahrádce, jarní rostliny a keře, ovoce a zeleninu, plody jehličnatých stromů, pohybově ztvárnili různá zvířátka a skládali puzzle. Na závěr každý z účastníků dostal za své znalosti diplom, který si poté všichni vybarvili.

                                                                                                                                                                                                        Libuše Šmausová

 

Fotografie naleznete zde: zmap.rajce.idnes.cz/Prirodovedna_soutez_skolni_druziny_-_23._5._2018/

Zpět