Křivoklátská sovička 2019

25.04.2019 07:22
Tak jako v minulých letech, tak i letos jsme se s naší školou zúčastnili přírodovědné soutěže Křivoklátská sovička. Školním autem jsme se ve čtvrtek ráno 25. 4. 2019 vydali směrem do Křivoklátu. Školu reprezentovalo celkem 6 žáků. Čtyři žáci ze základní školy, dva žáci z praktické školy. Po příjezdu na místo, jsme se přesunuli do sportovně-turistického areálu. Před cestou na trasu jsme se museli pořádně posilnit svačinou a po svačině, zhruba asi za 20 minut jsme už vyrazili na soutěžní okruh plný úkolů. Úkoly byly zaměřené například na vodstvo, na mykologii, na kynologii, ochranu přírody. Celkem žáci prošli 8 stanovišť a získali 55 bodů. Naše družstvo bylo zařazeno do starší kategorie, celkem bylo v kategorii 20 družstev a my jsme skončili na krásném 15. místě, ale jediní ze speciálního zařízení, ostatní družstva byla z běžných základních škol. Pro naši školu je to velký úspěch a tímto žákům, kteří školu reprezentovali patří velká pochvala a poděkování. Za rok se určitě opět soutěže zúčastníme a možná vylepšíme skóre o nějaký ten bodík.
                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                Mgr. Renáta Jílková
 
 
Zpět