CYNKILINKY,CINKY, CINKY

15.12.2015 08:34

„Cinkylinky, cinky, cinky“, to se ozývalo celou cestu z Jesenice do Krušovic dne 13.12.2015. Z kufru školního auta byl slyšet chimes - zvonkohra. Vyjeli jsme totiž již podruhé na adventní zpívání u stromečku v parku obce. I v letošním roce nám vyšlo vstříc několik rodičů a my mohli prezentovat školu nejen výrobky žáků, ale i přispět k vánoční náladě pěveckým vystoupením. V Krušovicích zazpívala Maruška Benešová, David Parpel, Tomáš Klus, Jiří Dohnal a Honza Michal. Vsadili jsme na osvědčené písně, které jsme zpívali jak v Jesenici u stromečku tak rodičům na vánočním vystoupení. První písní byla veselá staročeská píseň Starej Havlík vymazuje, druhou písní byla klidná Vánoční od Míši, pokračovali jsme další staročeskou Na štědrej den jsem koukal. Potom zazněla Gottova známá píseň Já sním o vánocích bílých, píseň Tučného Kůň cinknul zlatou podkovou. Celé vystoupení jsme zakončili několika známými českými koledami, aby si mohli zazpívat i všichni příchozí. Zpěváky jsem doprovázela nejen já, ale i vychovatelka Libuše Šmausová na housle a Pavlína Tomašovská obstarala perkusy, sbor vedla jako vždy Olga Hanauerová.

Ráda bych poděkovala rodičům, kteří naši školu podpořili a přivezli své děti zazpívat, p. starostce Evě Hůlové za možnost prezentovat naši školu a obyvatelům obce Krušovice, kteří společně s námi vytvořili v parku hezký třetí adventní podvečer.

Mgr. Markéta Uhrová

Zpět