Exkurze do Vlastivědného muzea Jesenice - 17. 10. 2019

08.11.2019 11:21

Dne 17. 10. 2019 jsme se v rámci výuky přírodovědy a přírodopisu zúčastnili EXKURZE ve Vlastivědném muzeum v Jesenici. Průvodkyněmi nám byly p. Štefánková a p. Bílá.

Pozorovali jsme přírodovědnou expozici a hlavním tématem byla „ORNITOLOGIE”. Z úvodní přednášky p. Bílé jsme se dozvěděli některé zajímavosti o ptactvu, jejich rozdělení a správné péči o drobné ptactvo. Pozorovali jsme exponáty ptactva, zaujali nás: dlask tlustozubý, krahujec obecný, racek chechtavý, čáp bílý či volavka popelavá. Dozvěděli jsme se novou informaci, že za nejmenšího ptáka světa je považován KALYPTA NEJMENŠÍ (Mellisuga helenae) – maličký druh kolibříka. Samičky dorůstají průběrně kolem  6 cm a jejich hmotnost je menší než 2 g. Aktivně jsme se zapojili do vědomostního kvíz. Byli jsme úspěšní a pochváleni, že naše výsledky. Velké poděkování patří p. Štefánkové a p. Bílé za skvěle připravenou akci a příjemnou chvilku v muzeu.

V hodinách PV jsme vyráběli plastiku sovy. Využili jsme tento materiál: igelitový sáček, sušené listí, barevný papír a přírodní provázek. Vyučovací hodina nám utekla při tvořivé činnosti a výrobky jsme vyzdobili chodbu naší školy.

                                                                                                                                                                                                Mgr. Dagmar Jiroušková

Fotografie naleznete zde: zmap.rajce.idnes.cz/Exkurze_do_Vlastivedneho_muzea_Jesenice_-_17._10._2019/

Zpět