Soutěž mladých cyklistů Beroun 2019

30.09.2019 15:43

V pondělí 30. 9. 2019 jsme se s vybranými žáky ZŠ zúčastnili Soutěže mladých cyklistů v Berouně. Čtyři žáci naši školu reprezentovali v první kategorii, v druhé kategorii nás reprezentovali žáci tři. Organizátor soutěže nám mohl poskytnout mikrobus, kterým jsme se ráno v sedm hodin vypravili z Jesenice směrem do Berouna. Na ZŠ a SŠ v Berouně nás čekaly testy ze silničního provozu. Celkem žáci plnili 12 otázek. Po testu se soutěžní skupiny přemístily do malé tělocvičny na otázky, které se týkaly zdravovědy. Po splnění těchto dvou úkolů jsme se mohli přemístit přistaveným autobusem na berounské dopravní hřiště, které je nedaleko v centru města. Na dopravním hřišti jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina plnila úkoly v rámci jízdy zdatnosti, druhá skupina plnila jízdu na dopravním hřišti v délce pěti minut. Poté se obě skupiny vyměnily. Závěrem tohoto soutěžního dopoledne bylo vyhlášení výsledků. Naše škola dostala celkem tři ocenění. 2. místo získal Milan Vondrák za nejlepšího cyklistu v první kategorii za chlapce. Dále družstvo 1. kategorie získalo 2. místo a družstvo 2. kategorie získalo místo 4. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, jen vítr nás chvílemi zlobil, ale líbilo se nám. Za výkon jsme byli také odměněni drobnými věcnými cenami.

                                                                                                                                                                           Mgr. Renáta Jílková, Mgr. Olga Hanauerová

Fotografie naleznete zde: zmap.rajce.idnes.cz/Dopravni_soutez_mladych_cyklistu_Beroun_2019/

 

Zpět