Den zdraví 2022

22.04.2022 08:26

Dne 7. 4. 2022 se naše třída zúčastnila celoškolního projektu s názvem Den zdraví. Tento projekt pro nás zorganizovala Střední škola Jesenice a my jí tímto velice děkujeme.

V úvodu dne jsme si pověděli, co nás bude celý den čekat. V hodinách čtení jsme si četli ve zdravém jídelníčku, rozebírali jednotlivé potraviny a rozeznávali je pomocí obrázků. V rámci prvouky jsme prostřednictvím pracovních listů rozdělovali vybrané potraviny na ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, zdravé a nezdravé potraviny. V hodině tělesné výchovy nás čekali sportovní aktivity v naší tělocvičně. Vyzkoušeli jsme si například jízdu na invalidním vozíku, resuscitaci či cvičení na Bosu. Na závěr proběhlo měření výšky, váhy a tlaku.

Po návratu do naší třídy na nás čekalo velké překvapení. Žáci z praktické školy pro nás připravili několik druhů zeleninových a ovocných salátů, které nám moc chutnaly. Celá naše třída si tento den náramně užila a těšíme se na další Den zdraví v příštím roce.

                                                                                                                                                                                                    Ing. Veronika Součková

Fotografie naleznete zde: zmap.rajce.idnes.cz/ZSS_II_-_Den_zdravi_2022/

 

 

 

Zpět