Čertí den 2020

04.12.2020 10:19

Jako v předešlých letech, tak i letos se u nás ve škole uskutečnil Čertí den. Vzhledem k opatřením, která se musí dodržovat, jsme nemohli pozvat nikoho do školy a ani jsme nemohli oslovit žáky naší školy, z důvodu homogenity jednotlivých tříd. V minulých letech nám rádi vypomohli bývalí žáci naší školy, kteří přešli na další studium do Integrované střední školy v Jesenici. Abychom si vůbec Čertí den mohli užít, rozhodli jsme se pro takový nápad. Mikuláše, čerty a anděla pro žáky naší školy dělaly letos samé ženy - paní ředitelka Hana Vanická, paní zástupkyně Markéta Uhrová, druhá paní zástupkyně Renata Jílková a hlavní paní vychovatelka Libuše Šmausová. Celá družina tradičně nejprve obešla provozní zaměstnance školy, poté obešla jednotlivé třídy. Ve třídách probíhalo vše v pořádku, občas se našel nějaký ten strašpytel či nějaký zlobílek, ale i ti nakonec slíbili čertům a Mikuláši, že budou hodní a nebudou dělat žádné jiné potíže. Nadílkou pro děti byly mandarinky a čokoládová figurka Mikuláše, zaměstnanci školy dostaly ručně vyráběné perníčky od jedné maminky naší žákyně. Kromě těchto krásně zdobených perníčků nám tato maminka vždy k tomu přidá do každé třídy perníkové chaloupky. Měli jsme tedy dnes moc krásný nadílkový den a další nadílka snad pro nás všechny bude až na Štědrý den... Necháme se překvapit....

                                                                                                                                                                                                         Mgr. Renáta Jílková

Fotografie naleznete zde: zmap.rajce.idnes.cz/Certi_den_2020/

Zpět