Advent na pivovarském dvoře v Rakovníku

02.12.2017 20:15

Advent je období čtyř neděl před vánočními svátky, dobou pohody, setkávání se s přáteli a návštěvou předvánočních akcí.

V sobotu 2. prosince se naše škola ZŠ, MŠ a PrŠ, prezentovala v rámci tohoto adventního času na pivovarském dvoře v Rakovníku. Součástí prezentace byl panel s fotografiemi, který informoval veřejnost o naší škole a jejich aktivitách.

S adventním obdobím je spojena celá řada lidových i moderních tradic. Žáci se pravidelně seznamují s vánočními tradicemi a aktivně se zapojují do rukodělné činnosti v rámci předmětu Pracovní výchova. Žáci a pedagogové předvedli výsledky své práce právě vánočními dekoracemi. Vystavovali jsme adventní věnce, svícny, drobné ozdoby, lucerny a další vánoční drobnosti v zapůjčeném stánku. Těšil nás zájem návštěvníků, kteří nešetřili pochvalou a úsměvem.

                                                                                                                                                                                           Zapsala: Mgr. D. Jiroušková

 

Fotografie naleznete zde: zmap.rajce.idnes.cz/Advent_na_pivovarskem_dvore_v_Rakovniku/

Zpět