2. pololetí školního roku 2020/2021

22.06.2021 11:44

Po vysvědčení a pololetních prázdninách v únoru jsme si užívali zimních radovánek pod farou, bobování bylo radostí pro všechny z nás. Nezapomněli jsme ani na ptáčky. Připravili jsme jim krmítka a jak to jen šlo, jsme jim chodili sypat. Na jarní prázdniny jsme se všichni těšili. To jsme ještě nevěděli, co nás čeká. Týden před jarními prázdninami jsme začali opět s distanční výukou. Od 22. 3. 2021 jsme zahájili v naší třídě online výuku. Konečně jsme se mohli prostřednictvím TEAMS zase po dlouhé době vidět a popovídat si. Online výuka nás obohatila o nové dovednosti, umožnila kontakt mezi námi. Není však nad to být ve škole, a tak jsme se týden po Velikonocích konečně dočkali a hurá do školy! Navštívili jsme Čarodějnickou stezku, plnili úkoly nejen na stezce, ale i ve škole na pracovních listech z českého jazyka i matematiky. Odměna nás neminula v podobě sladkostí a obrázků. Jaro utíká jako voda a my jsme se zúčastnili školního kola přírodovědné soutěže. Někteří z nás měli opravdu velmi dobré znalosti. Jako třída jsme se umístili na pěkném 2. místě. Ještě v květnu jsme se zapojili do školního projektu DŘEVOHRANÍ a vyrobili spoustu krásných dřevěných dekorací a prohloubili si znalosti o zpracovávání dřeva. Začátkem června se naše třída vydala na celoškolní expedici Rusalčino jezírko. Šli jsme lesem s mapou a buzolou, plnili spoustu zajímavých úkolů. Z expedice jsme si vytvořili i malé třídní leporelo z fotek na památku. Třídní výlet se uskutečnil 15. června 2021, jeli jsme školním autem na golf do Podbořánek. Moc jsme se těšili, vyzkoušeli jsme si odpalování na odpališti, v některých z nás jsou jistě skryté talenty. Patování a třídní soutěž v patování zakončily dopolední golfové aktivity. Poté nás čekal ještě výborný oběd. Po obědě jsme si ještě procházkou prohlédli obec Podbořánky a už na nás troubilo školní auto a byl tu návrat do školy. Celý výlet jsme si báječně užili. Třídní rozloučení s vycházejícími žáky proběhlo společným posezením u zmrzlinových pohárů na terase v hotelu Jesenice. Vysvědčení jsme si předali v pátek 25. 6. 2021, popřáli jsme si hezké prázdniny a pevně věříme, že se po nich zase všichni společně sejdeme. 

                                                                                                                                                                                                       Mgr. Jana Měchurová

 

 

Zpět